Як виміряти витрати палива

Як виміряти витрати палива


Вибираючи транспортний засіб, більшість автолюбителів звертають особливу увагу на такий параметр, як витрата палива. Ця величина показує, скільки літрів пального "з'їдає" машина на кожні 100 км пробігу.

Як дізнатися витрати палива на 100 км?

Потрібно відзначити, що дана характеристика дає лише приблизне уявлення про споживання палива. Автомобіль може витрачати більше або менше пального в залежності від умов експлуатації, пори року (витрата на прогрів в холодний сезон), якості і завантаженості доріг. І ці показники можуть значно відрізнятися від зазначених в каталогах або ПТС. Так що знати реальну ненажерливість своєї машини не буде зайвим для кожного автовласника.

Самостійно порахувати витрату палива транспортним засобом можна декількома способами.

Спосіб 1

Дізнатися витрати пального без особливих зусиль можуть господарі сучасних автомобілів, обладнаних бортовим комп'ютером. На його екран можна вивести величезну кількість інформації, пов'язаної з даною характеристикою:

середня витрата в літрах на 100 км (л/100 км);
поточну витрату (під час руху в л/100 км, під час стоянок - в л/год);
залишок палива, час до моменту повного вироблення пального при середній витраті і багато іншого.

Єдиний нюанс. Для отримання найбільш точних даних, перед початком спостережень статистику бортового комп'ютера краще обнулити.

Спосіб 2

Можна обійтися і без бортового комп'ютера. Це не менш просто. У порожній бак потрібно залити певну кількість палива, наприклад, 30 або 40 літрів. Також слід запам'ятати або записати свідчення лічильника пробігу (одометра). Після цього машиною можна користуватися до тих пір, поки пальне не скінчиться. В результаті автовласник буде мати інформацію про пройдену відстань. Залишається тільки поділити кількість залитих в бак літрів на відстань і отримане число помножити на 100. Наприклад: 36 л/300 км * 100 = 12 л/100 км.
Цей спосіб досить точний, але у нього є один великий мінус: відведена кількість бензину може закінчитися в самий невідповідний момент.

Спосіб 3

При цьому способі вимірювання автовласникові доведеться вести щось на зразок бортового журналу. Для початку потрібно записати туди свідчення лічильника пробігу на момент, коли стрілка покажчика рівня пального буде точно на будь-якому розподілі, наприклад: півбаку. Потім протягом деякого часу потрібно записувати кількість палива, що заливається. Заключний етап - залити паливо до рівня трохи вище потрібного ділення, проїхати стільки, щоб стрілка дійшла до цієї позначки, і зафіксувати показання одометра.
Далі ділимо літри на кілометри і множимо на 100. Розрахунок готовий. При цьому водій не ризикує залишитися посеред дороги з порожнім баком, як при використанні другого способу. Однак і назвати точним отриманий результат не можна.

Спосіб 4

Цей спосіб дає найбільш точні свідчення. Однак він вимагає від автолюбителя уважності і скрупульозності. Для початку потрібно залити повний бак палива і записати свідчення одометра. Поїздивши деякий час, потрібно знову заправитися "до повного", записавши кількість налитих літрів і поточний кілометраж.
В принципі, цього вже достатньо для підрахунку. Знову ділимо літри на кілометри і множимо на 100. Однак для отримання більш точних даних краще повторити подібну процедуру кілька разів. Отриманий середній показник буде найбільш близький до реальності. До речі, разом з літерами і кілометрами можна фіксувати вартість заправки. Тоді буде легко підрахувати, у скільки обходиться кожен кілометр пробігу.

Наведені вище методи самостійного підрахунку витрати палива є найбільш простими і в той же час досить точними. Зробити подібні обчислення можна і іншими способами, але в більшості своїй вони представляють собою "варіації на тему" чотирьох попередніх.