Як виростити лаванду на підвіконні: проста інструкція

Як виростити лаванду на підвіконні: проста інструкція

З цією покроковою інструкцією навіть недосвідчені садівники зможуть насолоджуватися ароматом квітучої рослини вдома.

1. Виберіть правильний ґрунт

Лаванда любить пухкий і легкий ґрунт. Для неї підійде готовий ґрунт із магазину для вирощування квіткової розсади. При покупці зверніть увагу на pH ґрунту - він має бути в межах 6,5-8,0. Зазвичай, ця інформація вказана на упаковці. Для кращого результату можна додати сухий річковий пісок (він зазвичай продається в садових центрах) у пропорції 1:1. Така суміш забезпечить корінням рослини хороший доступ кисню.

2. Підготуйте міні-парник

Для пророщування підходять прозорі харчові контейнери з кришкою, що щільно закривається. Обсяг такої ємності залежить від того, скільки ви хочете посадити лаванди. Оптимальний варіант - 500 мл для одного сорту. Наповніть контейнер ґрунтом та ущільніть його так, щоб від краю до землі була пара сантиметрів. Після цього потрібно пролити ґрунт окропом. Але не перестарайтеся - земля має бути просто вологою, а не схожою на болото.

3. Посійте лаванду

Дайте "заготівлі" охолонути протягом кількох хвилин і розкладіть насіння по ще теплій поверхні. Їх потрібно злегка втиснути в ґрунт пальцем так, щоб вони залишалися помітними. Закрийте контейнер кришкою або харчовою плівкою та поставте на теплу батарею.

Перші сходження можуть з'явитися вже на четвертий день, але іноді процес може зайняти кілька тижнів - все залежить від якості насіння. Не забувайте щодня заглядати в міні-парник і не засмучуйтеся, якщо не все насіння зійде. Навіть один паросток - це вже добрий результат.

Коли сходження тільки проклюнуться, потрібно зняти кришку з контейнера та винести його на світло. Кращий варіант - це цілодобове підсвічування під фітолампою, але таке є не у всіх. Тому можна поставити розсаду на сонячне підвіконня.

4. Дотримуйтесь правил поливу

Лаванда легко переносить посуху, а ось надлишок води для неї згубний. Поливайте паростки під корінь помірно, щоб поверхня ґрунту залишалася злегка вологою. Поки вони зовсім маленькі та ніжні, зручно робити це за допомогою шприца.

Щоб грунт зволожувався рівномірно, перед поливом можна обережно розпушити верхній шар ґрунту зубочисткою. Заодно ця процедура допоможе збільшити доступ кисню до коріння паростків.

5. Вчасно пересаджуйте рослини

Коли у лаванди з'являться перші справжні листочки, акуратно розсадіть її окремими стаканчиками об'ємом 200 мл.

Попередньо зробіть дренажні отвори і покладіть на дно невеликий шар керамзиту або піску, щоб виходила зайва рідина, а коріння не загнивали.

У міру зростання рослин їх потрібно пересаджувати в кашпо більшого обсягу. Якщо лаванді буде тісно, вона просто перестане розвиватися. Пересадку в горщик "на виріст" можна проводити щовесни. Рекомендації залишаються колишніми - отвори на дні горщика та шар дренажу, а ґрунт підійде той же, що й для посіву насіння.

Щоб не пошкодити коріння, дійте дуже обережно. Вийміть лаванду разом із земляною грудкою зі старого горщика, перенесіть у нову ємність, при необхідності заповніть ґрунтом порожній простір по краях і полийте рослину.

6. Стрижіть і підгодовуйте лаванду

Лаванда любить стрижку - від неї кущ стає тільки густішим. Як тільки у неї з'являться 5 пар листя, можна відщипнути маківку - це простимулює появу бічних пагонів.

За місяць можна вперше підгодувати лаванду. Підійде будь-яке комплексне мінеральне добриво для розсади, яке розбавляється водою за інструкцією на упаковці. Цю процедуру варто проводити щотижня. Пам'ятайте, що поливати рослини добривом потрібно лише по вологому грунту, інакше є ризик спалити коріння.

При правильному догляді в перший рік лаванда активно нарощуватиме листя і перетворюватиметься на гарний кущ. А вже на другий порадує вас своїм ароматним цвітінням.