Як заощадити на літніх шинах

Як заощадити на літніх шинах

Сезонне "перевзування" машини - необхідність, яка напружує чималу частину автовласників. Хтось мириться з цією ситуацією, а хтось знаходить розумні шляхи вирішення проблеми.

Їздити півроку на гумі не по сезону (якщо не міняти її зовсім) або стояти в чергах у шиномонтажу два рази в рік - "ось в чому питання", як то кажуть. Ті автовласники, кого не влаштовують обидва варіанти, можуть легко вибрати третій. Називається він "всесезонна гума". При цьому, як ми розуміємо, побивається кілька зайців відразу. Не порушуються ПДР, що вимагають їздити влітку на літній гумі, а взимку - на зимовій. Не потрібно втрачати час і гроші на поїздки в шиномонтаж, не болить голова про зберігання змінного комплекту гуми і т. п. Аргументи проти відмови від спеціалізованих коліс відомі давно. Але для міського водія вони, насправді, малоістотні.

Зокрема, ненависники резини- "всесезонки" на доказ своїх "релігійних переконань" кажуть про довід безпеки. Всесезонні колеса найчастіше мають маркування "М+S" або їй подібну. Це означає, що вони призначені для їзди "по бруду і снігу", тобто і при плюсовій, і при мінусовій температурі. Мало хто буде сперечатися з тим, що при їзді по льоду або сніговій каші цілком можна вбитися на самій чудовій зимовій гумі - якщо відключити мозок. Не варто забувати, що далекобійні фури успішно і цілий рік возять багатотонні вантажі на машинах, "взутих" в одну і ту ж універсальну гуму.
Так, іноді великовантажники буксують на крутих засніжених підйомах дороги. Але відбувається це переважно з тими, у кого протектор покришок стертий практично "в нуль" - що є порушенням ПДР.

Не можна не згадати ще один плюс "всесезонки" - велику прохідність завдяки розвиненому малюнку протектора в порівнянні з літньою гумою. Вона дійсно пристойно "гребе" і по бруду, що буває до речі під час літніх виїздів на природу.

У міжсезоння "всесезонка" часто виявляється кращим вибором, ніж літні або зимові колеса. Під час частих заморозків і відлиг літня гума може створити великі проблеми. Тому якщо авто їздить на "всесезонці", автовласникові не доводиться підлаштовуватися з моментом зміни шин під поточну і майбутню погоду. Як не парадоксально, але саме вона може вберегти від додаткових проблем в разі аварії. Наприклад якщо автовласник на літній гумі потрапить в ДТП під час заморозків, то при належній юридичній підкованості постраждалих або їхніх адвокатів, його можуть зробити винним. Навіть якщо він насправді зовсім ні до чого. А з "всесезонкою" подібні виверти, природно, неможливі.