10 порад як зменшити витрати бензину

10 порад як зменшити витрати бензину

Володіння чотириколісним засобом пересування зайвий раз підтверджує той факт, що автомобіль - задоволення не з дешевих. Найбільшими витратами, мабуть, варто визнати заправку залізного коня паливом, а тому останнім часом автомобілісти все частіше цікавляться як зменшити витрати бензину. І ми вам розповімо про це...

1. Краще відмовтеся від присадок для поліпшення бензину (економія 10%*)

Часто такі присадки роздають прямо на АЗС як бонус. Але додаючи їх для підвищення октанового числа в більш дешевий бензин (а не заправляючи авто бензином, рекомендованим виробником), в результаті ви збільшите витрату палива. Так, перші кілька тижнів автомобіль дійсно починає споживати менше пального. Але через кілька сотень кілометрів він заводиться не з першого разу, двигун глухне, починає "чхати", втрачається його потужність. Така некоректна робота паливної системи викликана нафталіном в складі присадок і призводить до споживання пального в більших обсягах, ніж до того, як в бензин стали додаватися "чудо-таблетки".

2. При прогріванні авто не включайте пічку-обдув (економія 5%*)

Двигун готовий до руху, коли стрілка тахометра опустилася до 800 оборотів в хвилину, а стрілка датчика температури піднялася до 50°С. Для цього вистачить максимум п'яти хвилин. Подальший прогрів вже можна проводити в русі. При цьому перші 5 км їдьте зі швидкістю 30-40 км/год. Жвавий старт змусить двигун споживати більше палива, щоб прогнати загусле від холоду масло. Не вмикайте відразу і пічку з обдувом: тосол ще не прогрітий - обдув буде холодним, зате на роботу пічки вже почне витрачатися паливо.

3. Через 10 тис. км міняйте повітряний фільтр (економія 10%*)

Рекомендований період заміни повітряного фільтра - 10 тис. км. Якщо його не змінити, у автомобіля почнеться "кисневе голодування" - через недостатнє надходження повітря датчик масової витрати повітря починає працювати некоректно, а значить дає невірні команди для сумішоутворення в момент заведення двигуна (повітря + бензин), і палива витрачається більше, ніж треба.

4. Міняйте свічки не рідше, ніж кожні 15 тис. км (економія 10%*)

Витрати палива збільшать забруднення через неякісний бензин (з нагаром) або зношені свічки запалювання. Якщо електрод свічок закопчений або у свічок закінчився термін придатності, то займання бензину при повороті ключа запалювання буде відбуватися не з першого разу. Таким чином паливо буде вилітати в трубу в прямому сенсі цього слова, а значить перевитрата бензину буде забезпечена. Дізнатися про несправності свічок запалювання можна по "чханню" машини і "вибухах" у вихлопній трубі.

5. Раз на місяць - контроль тиску в шинах (економія 7%*)

Збільшити витрату палива можуть приспущені шини. Особливо взимку, так як через перепади температури вони частіше і швидше спускаються. Далі під вагою авто покришка стає ширшою, а значить, збільшується і контакт з дорогою. Як наслідок, зростають опір і витрати палива на його подолання. Для кожної машини необхідний тиск прописано виробником в керівництві по експлуатації, а не на самій покришці, як помилково думають автомобілісти-початківці: на шинах зазначено максимальний тиск, який допустимий виключно влітку. Накачувати до таких показників покришки в зимовий період категорично неприпустимо - під час морозів ваше авто стане некерованим.

6. Їдьте за вантажівкою або автобусом (економія 5%*)

Мова про їзду по трасі, коли опір вітру досить високий. При русі слідом за вантажним автомобілем або великим автобусом він зменшується - авто попереду виступає щитом. Таким чином двигуну вашого автомобіля потрібно менше палива, щоб подолати вітер і розвинути необхідну швидкість. Крім того, фури та буси їдуть з відносно невисокою швидкістю без різких гальмувань і розгонів, приблизно 80 км/год, і ви будете змушені їхати в тому ж ритмі. А такий режим їзди - найбільш економічний. У місті підвищуйте передачу, тільки коли стрілка тахометра досягне 2500 оборотів - в іншому випадку апетит двигуна виросте.

7. Не возіть без мети бокс на даху і "мухобойку" (економія 5%*)

Багажник на даху порушує аеродинамічні властивості авто, а значить збільшується опір зустрічному потоку повітря і авто споживає більшу кількість палива. Особливо це відчутно взимку, коли погода підносить сюрпризи у вигляді сильного вітру і снігові заметілі. Тому, якщо не використовуєте багажник, зніміть його. Відмовтеся також від декоративних спойлерів і інших об'ємних прикрас, повітрязабірників і "мухобойок" (взимку охолоджувати двигун немає потреби, як і ловити комах).

8. Обзаведіться економічними шинами (економія 7%*)

Економічні шини виготовлені з гуми, яка не прогинається під вагою авто і краще утримує тиск в них, а значить не збільшується контакт з дорогою і як наслідок - опір. Крім того, така гума при мінусових температурах не дубіє, що зменшує ковзання і ризик ДТП.

9. Гальмуйте не педаллю, а зниженням передачі (економія 7%*)

Зменшити споживання палива можна, сповільнюючи хід авто не педаллю гальма, а двигуном. Для цього потрібно вичавити педаль зчеплення, і коли стрілка тахометра опуститься до 1200 оборотів в хвилину, не тиснути на гальмо, а знижувати передачу. У цьому випадку подача палива автоматично відключиться, а автомобіль за інерцією ще зможе подолати кілька сот метрів, "не з'їдаючи" бензин. Крім того, такий спосіб позбавить від занесення при їзді по ожеледі.

10. Не економте на перевірці "розвалу" (економія 15%*)

Двигуну потрібно більше зусиль, щоб подолати опір, який збільшується при зміщеному положенні коліс. Зрозуміти, що пора на СТО, можна по змінам в керованості авто - воно гірше реагує на команди керма. Наприклад, починає при відпущеному кермі в положенні прямо рухатися убік.

Але так як не завжди можна відразу побачити порушення у кутах установки коліс, а збільшення витрати палива виникає навіть найменшому дисбалансі, то не лінуйтеся і не економте на перевірці і коригуванні розвал-сходження в сервісному центрі - це потрібно робити мінімум два рази на рік, коли ви міняєте літню гуму на зимову і навпаки.

* - На стільки в середньому при недотриманні рекомендацій збільшиться витрата палива.