Як зробити кулі з ниток і клею ПВА своїми руками

Як зробити кулі з ниток і клею ПВА своїми руками

Сьогодні ми розповімо, як зробити своїми руками кулі з ниток і клею ПВА.

Кулі з ниток красиві, легкі і прикрасять собою будь-який інтер'єр. Більш того, таким методом можна зробити практично будь-який об'ємний предмет, наприклад, абажур, вази, фігурки тварин, і т.д.

Вам знадобиться:

  • повітряна куля;
  • клей ПВА;
  • щільні нитки хб;
  • харчова плівка;
  • вазелін;
  • пластиковий стаканчик.

Щоб кулі вийшли рівними і щільними, потрібно дуже уважно поставитися до якості клею ПВА і ниток. Не беріть клей ПВА з відділу канцтоварів. Багато з них і папір погано приклеюють.
Нитки потрібні такі, щоб їх склад був в основному з бавовни. Це більш пористий матеріал і він краще просочується клеєм. Ні в якому разі не використовуйте повністю синтетичні нитки, вони погано просочаться клеєм, і ваша куля буде м'якою і буде погано тримати форму.

Отже...

Етапи роботи кулі:

Беремо звичайну гумову кульку, надуваємо до потрібного нам розміру. Гарненько стягніть пімпку, щоб кулька не здулася при сушінні, інакше вся конструкція перекоситься.
Надуту кульку загортаємо в харчову плівку. Хвостик залиште незакритим, щоб потім було зручніше здувати кульки.

Потім беремо вазелін і намазуємо кульку, обгорнуту в харчову плівку. Це завадить ниткам приклеюватися до кульки і не зашкодить їх формі.

Тепер важливий момент. Як підготувати нитку для обмотування. Щоб нитка не заплуталася і не була надто вологою від клею, її треба пропустити крізь стаканчик з клеєм. Візьміть пластиковий одноразовий стаканчик, шилом з двох сторін (ближче до низу, але не зовсім низько), зробіть дві дірочки і пропустіть крізь них нитку. Потім налийте клей ПВА, щоб він закривав нитку. На фотографії видно, як нитка проходить крізь склянку. Така система дозволяє нитці не заплутуватися, вбирати клей стільки скільки потрібно.

Обмотуйте кульку рівномірно, не залишаючи великих дірок.

Всі заготовки просушіть всю ніч, хоча можна зняти і раніше - години через 3-4.

Після остаточного просушування, здуйте гумову кульку і витягніть її разом з плівкою. Ось такі красиві кокони з ниток вийдуть:

Завдяки плівці і вазеліну, між нитками немає засохлої плівки від ПВА, як це іноді буває, якщо робиш такі кулі з ниток по-іншому, наприклад, якщо відразу намотуєш нитки на кульку, без прошарку. Дотримуйтесь технології і все у вас вийде!

Після цього можна і задекорувати кулі з ниток, наприклад, атласним бантом, а знизу можна прив'язати ажурну сніжинку, або ж квіточки - залежно від сезону. Втім, можна придумати різне... Фантазуйте і творіть!