Як перевірити срібло на справжність в домашніх умовах

Як перевірити срібло на справжність в домашніх умовах

Вироби з благородних металів привертають кожного. Одні люди зупиняють свій вибір на золотих прикрасах, інші ж - вважають за краще срібло: воно коштує дешевше і виглядає не гірше золота. У зв'язку з тим, що срібні предмети підробляють рідко, лише деякі покупці повідомлені як виглядає підробка. Іноді придбана коштовність може бути виготовлена ​​з іншого металу. Тому краще знати, як перевірити срібло в домашніх умовах після його покупки в неперевіреному магазині.

Срібний виріб: як відрізнити його від фальшивки?

Відрізнити справжнє срібло від його підробки можна ще в магазині за такими критеріями:

  •     проба. Всі срібні предмети повинні мати клеймо, яке вказує відсоток що міститься в них срібла. Число на ньому може бути різним: все залежить від того, в якій державі було виготовлено виріб. Найбільш поширені проби - 925 і 875, але є й інші. Якщо на предметі дослідження позначена цифра від 800 до 999, він зроблений зі срібла;
  •     теплопровідність. Срібні речі за лічені секунди нагріваються і так само швидко віддають тепло. Якщо потримати виріб з благородного металу в руках або опустити його на мить в гарячу воду, він вмить поглине температуру навколишнього його середовища;
  •     вага досліджуваного предмета. Срібло має велику щільність, в порівнянні з іншими металами, тому воно повинно відчуватися в руці;
  •    зовнішній вигляд виробу. Оригінал має: сріблясто-білий відтінок метала, хороші світловідбиваючі властивості. Але, якщо його довго не чистити, він стає тьмяним, набуває рожевий колір;
  •     звук, який видає срібний предмет. Якщо постукати по ньому таким же виробом, наприклад срібною монетою, з'явитися дзвін.

Перевірка срібла підручними засобами

Коли срібні предмети дістаються у спадок або отримані в подарунок, часто виникають сумніви в їх справжності. У таких випадках доводиться шукати інші способи, як перевірити срібло. Для їх застосування знадобляться засоби, які є практично в кожному будинку:

Йод

Одна з речовин, здатних впливати на благородні метали. Якщо нанести краплю речовини на дане срібло і відразу ж змити, на ньому залишиться сіра пляма. Даний метод перевірки необхідно використовувати обережно: можна зіпсувати виріб.

Звичайна крейда

Має такі ж властивості, як і йод. Досить потерти поверхню прикраси крейдою. Темні сліди від крейди свідчать про його справжність.

Сірчана мазь

Невелику кількість засобу наносять на виріб, попередньо натертий дрібнозернистим наждачним папером. Через 10-15 хвилин уважно його оглядаємо: відсутність плям говорить про те, що річ виготовлена ​​з нікелю або нержавіючої сталі.

Оцет

Опускаємо предмет в ємність з оцтом на кілька секунд. Якщо він зі срібла, реакції бути не повинно. Протилежна ситуація вказує на те, що виріб фальшивий.

Голка

Її застосовують, коли є підозра, що річ, посріблена зверху. Легенько дряпаємо поверхню голкою, після чого уважно її оглядаємо: на підробці тонкий шар срібла легко знімається, а ось з оригіналом нічого подібного не відбудеться.

Магніт

Якщо тестований предмет магнітиться, він зроблений зовсім з іншого металу або ж тільки посріблений. Такий метод перевірки срібла в домашніх умовах найдоступніший, але він працює не завжди: якщо виріб виготовлений з алюмінію або мельхіору, він теж не буде магнітитися.

Відбілювач і азотна кислота

Перед тим як перевірити срібло на справжність рекомендується надіти гумові рукавички: вони захистять шкіру рук від впливу агресивних речовин. Вступаючи в реакцію з такого роду окислювачами, срібні предмети починають швидко темніти. Якщо колір прикраси залишився колишнім, значить куплений виріб фальшивка.

В цілому є чимало критеріїв, що відрізняють справжній срібний предмет від його підробки. Провести перевірку його справжності можна і в домашніх умовах за допомогою підручних засобів. Але найкраще звернутися з таким питанням до експерта: він вже точно знає, як перевірити срібло. Тоді і платити двічі не доведеться, і прикраса не зіпсується.