Як виростити ківі вдома

Як виростити ківі вдома

Ківі (актинідія китайська) родом з Китаю і також відома як китайський агрус. Це і їстівна, і декоративна рослина, яка росте, як виноградна лоза. Незважаючи на своє походження, рослина дуже легко проростає з насіння і при гарному догляді починає приносити плоди вже через два роки.

Але для вирощування ківі в домашніх умовах з насіння потрібно дотримуватися деяких правил:

Вибір ківі

Потрібно постаратися знайти органічні, необроблені плоди, щоб не отримати насіння, які не зможуть прорости.

Невелика гуртка або контейнер будуть першим "будиночком" для насіння в перший тиждень проростання.

Паперові рушники, тарілки і прозорий пластиковий контейнер використовуються для "побудови" простої міні-теплиці для проростаючого насіння ківі.

Грунт

Для вирощування саджанців знадобиться суміш торфу, перліту, вермикуліту та органічних добрив. Майже всі насіння, посаджені в таку суміш, мають хорошу кореневу систему і імунітет.

Контейнери/горщики

Контейнер (з дренажними отворами) повинен бути висотою в 2-3 два дюйма і трохи більше в діаметрі. Цього достатньо для проростання, але саджанці в кінцевому підсумку повинні бути повторно пересаджені в горщики або контейнери більшого розміру. Крім цього, у міру зростання лози, доведеться визначитися з ще більшим горщиком для розвитку повноцінної рослини.

Сонце

Ківі потрібно багато світла, особливо під час проростання. Якщо рослині не вистачає сонця, можна заповнити це штучним освітленням.

Методика пророщування насіння ківі

У кожному ківі є тисячі крихітних коричневих насінин, які зазвичай з'їдаються. Ось вони то і потрібні для вирощування рослини.

  •     Для відділення насіння від м'якоті ківі потрібно розім'яти плід і розвести м'якоть в склянці з теплою водою. Насінини спливуть, їх потрібно виловити, добре промити і висушити.
  •     Для проростання насіння потрібна волога. У невелику чашку треба налити води, висипати насіння і помістити чашку в тепле місце. В такому стані насіння потрібно залишити приблизно на тиждень до набрякання, періодично міняючи воду, щоб не розвести непотрібних бактерій.
  •     Після того як насіння почнуть відкриватися, потрібно помістити їх в їх міні-теплицю. Для цього треба намочити паперовий рушник в теплій воді і покласти його на блюдце, розподілити проростаюче насіння на рушник, накрити їх пластиковим контейнером і помістити в тепле, сонячне місце. Насіння проростуть швидше в теплі і буквально через два дні будуть готові до посадки.
  •     Перед посадкою грунт потрібно зволожити, потім наповнити ним контейнер, викласти на поверхню насіння і присипати сухою сумішшю на кілька міліметрів.
  •     Після посадки потрібно акуратно полити майбутні ківі і поставити в тепле місце. Для збереження ефекту теплиці, можна прикрити контейнер плівкою і закріпити її гумкою.

Після появи перших листочків ківі потрібно розсадити в окремі ємності і плекати, як будь-яку іншу домашню рослину: вчасно поливати, підгодовувати, рихлити і видаляти бур'яни навколо.

Є ще кілька нюансів, які допоможуть при вирощуванні такої екзотичної рослини, як ківі:

Для підтримки рослини знадобиться шпалера, не менше 2 метрів заввишки.

Для плодоношення потрібно мати і чоловічі, і жіночі рослини. Єдиний самозапилюючий сорт - "Дженні".

Не можна допускати висушування коренів ківі, так що доведеться добре поливати рослину в теплу пору року. Але не варто робити болото навколо лози - від цього вона може загинути.

Ці рослини не люблять сильний вітер і мороз, тому потрібно постаратися захистити їх від різких і сильних перепадів температури.

Для того щоб зберегти лози ківі здоровими, грунт повинен бути добре удобрений поживними речовинами. Удобрювати потрібно органічними добривами, такими як компост або біогумус, кілька разів з весни, два або три рази в першій половині вегетаційного періоду і знижувати рівень підгодівлі в період формування плодів.

Збирати плоди можна тоді, коли вони легко відриваються від лози: це означає, що вони повністю дозріли.

Нанесення шару мульчі навколо рослин ківі знизить зростання бур'янів і поліпшить дренаж. Для цього можна використовувати солому, скошену траву або кору дерев.