Отже, друзі, прийшло літо, а разом з ним в наші затишні будинки кинулися полчища комарів. Вони не тільки п'ють нашу кров і не дають спати ночами, але, як і будь-які кровоссальні, розносять масу інфекцій.
З одного боку, можна впоратися з ними за допомогою хімічних засобів - спеціальних пластин і рідини. З іншого - не хочеться зайвий раз вдаватися до використання хімії. Тому користуємося винятково безпечними засобами від комарів, а саме - народними засобами.
Засоби від комарів - відлякуємо кровосисних народними засобами
Як ви розумієте, проблема боротьби з кровососущими була добре знайома і нашим бабусям, і прабабусям, і їх прабабусям і так до нескінченності. І боролися вони з напастю без допомоги раптора з його похідними. Вони використовували силу трав, ефірних масел, спецій і т.д.
Розглянемо найбільш ефективні методики:
Пиретрум
Насправді це незрозуміле слово являє собою квітковий екстракт, який використовується в більшості фумігаторів від комарів. Пиретрум можна придбати в будь-якій аптеці, нанести на липкі стрічки і повісити біля входу в квартиру і на вікнах. Стрічки потрібно міняти щодня.
Пряна гвоздика

Чудовий аромат прянощів кровоссальні не переносять на дух. Використовувати її для захисту можна двома способами:
- Заварити столову ложку склянкою холодної води і після охолодження за допомогою ватного тампона обробити шкіру і одяг - так ви віджахнете комах на кілька годин.
- Використовувати в якості натуральної альтернативи фумігатора і спіралі - розрізати на половинки лимон, увіткнути в нього бутони прянощів і покласти в різних кутах приміщення.
Ваніль
Її запах для нас завжди провісник смачної домашньої випічки, а для комарів - неприємних новин. Чайну ложку меленої ванілі розмішайте в склянці води - і лосьйон для тіла проти шкідливих комах готовий.
Такий засіб також відмінно впорається і з настирливими літніми мошками.
Ефірні масла
Найоптимальніший варіант - придбати аромалампу і 2 рази в день включати її в приміщенні на півгодини. Масла використовувати з розрахунком 3-7 крапель на один сеанс. Можна також придбати аромасвічки і палички.
Найненависніші масла для комарів:
- евкаліпт;
- чайне дерево;
- ялівець;
- базилік;
- герань;
- мелісса;
- лаванда.
Порада: щоб підсилити ефект, можна крапнути кілька крапель олії на ватний диск або шматочок вати і залишити на підвіконні.
Сушені трави

Комарі на дух не переносять сушену ромашку - поклавши в кожній кімнаті по букету, ви позбудетеся від них мінімум на тиждень. Аналогічним чином можна використовувати квіти і листя черемхи, меліси, полину, чебрецю, лимонника.
А ось бузину краще використовувати в свіжому вигляді - поставте в будинку букет або посадіть рослину під вікнами, якщо живете в приватному секторі.
Допоможуть впоратися з напастю також відвари полину, валеріани і пирію.
Лимон і гвоздика проти комарів
Жменю будь-якої з рослин залийте літром окропу і настоюйте до повного охолодження. Отриманим настоєм можна обробляти шкіру, щоб захистити себе від комарів на 4-5 годин, а також змащувати місця укусів, щоб зменшити свербіж.
Камфора
Ще один ненависний аромат кровососів. Будь-які камфоромісні продукти в невеликій кількості рекомендується наносити на зап'ястя і втирати в шкіру за вухами - це допоможе відігнати комарів.
Якщо ж вам потрібно екстрено звільнити від комах приміщення, кілька крапель засобу додайте в невелику каструльку з водою і доведіть до кипіння. Такий запах змусить комарів в поспіху евакуюватися з вашої квартири.
Бальзам "Зірочка"
У своєму складі знаменитий в'єтнамський бальзам містить відразу цілий коктейль ефірних масел - гвоздики, кориці, м'яти та евкаліпта. Засіб рекомендується наносити в невеликих кількостях на шкіру, однак утриматися від нього варто алергікам і дітям до п'яти років.
Сік лимона і апельсина
Також врятує від кровососів. Для цього його потрібно розвести водою в пропорції 1:1 і нанести на шкіру.
Соєвий оцет
Ми його запаху практично не відчуваємо, а ось комарі, вловивши, впадають в справжню паніку. Тому якщо інших засобів під рукою не виявилося, поставте мисочку з оцтом біля свого ліжка і спіть спокійно.