Топіарій з кави: покрокова інструкція

Топіарій з кави: покрокова інструкція

Якщо ви хочете здивувати близьких оригінальним подарунком або прикрасити інтер'єр стильною річчю - кращим вибором стане топіарій. Ці маленькі деревця сьогодні користуються популярністю і є одним з модних предметів декору.

На прилавках магазинів можна побачити різні їх види - від простих до розкішних, що вражають уяву красою. Особливо можна виділити вироби з кави. Топіарій з кавових зерен виглядає стильно і дарує відчуття затишку. Якщо ви зробите його власноруч, заряд позитивної енергії вам і близьким буде гарантований.

Топіарій з кави своїми руками

Найпростіший, але не менш красивий топіарій, виконується в формі кулі. Для його створення використовуються різні технології і матеріали. Наприклад, крону дерева можна зробити з газет, пінопласту, монтажної піни і поролону, ствол з будь-яких паличок, дроту і олівців.

"Садити" топіарій можна в різні ємності. Для цього підходять квіткові горщики, чашки, бляшані банки, пластикові стакани і картонні вазочки. Розглянемо один із способів створення кавового топіарія.

Вам будуть потрібні:

  1.     зерна кави. Краще купувати якісні, так як вони мають хорошу форму і довше зберігають аромат;
  2.     куля діаметром 8 см. Її можна придбати в магазині або зробити самостійно;
  3.     квітковий горщик або інша відповідна ємність;
  4.     пластикова трубка, що має довжину 25 см і діаметр 1,2 см. Замість неї можна взяти обрізок пластикової труби або дерев'яну паличку;
  5.     клейовий пістолет, і звісно клей для нього;
  6.     атласна і капронова стрічка;
  7.     алебастр;
  8.     ножиці;
  9.     двосторонній скотч;
  10.     ємність для замішування алебастру.

Етапи роботи:

Якщо необхідно, виконайте в кулі отвір для стовбура так, щоб він відповідав діаметру. Обклейте заготовку зернами кави смужками вниз, близько один до одного.

Коли крона буде обклеєна, почніть приклеювати наступний шар, але тільки так, щоб смужки зерен "дивилися" вгору (Нерідко зерна до заготівлі приклеюють в один шар, фарбуючи основу в темний колір. Ви теж можете поступити так, але 2 шари кави зроблять кавовий топіарій більш привабливим).

Візьміть заготовку для стовбура і двосторонній скотч. Обмотайте ним трубку трохи навскоси, не доходячи до обох країв на 3 см. Поверх скотча обмотайте стрічку.

Налийте в квітковий горщик воду так, щоб вона не доходила до краю на 3 см. Перелийте з нього воду в ємність, де ви будете замішувати алебастр. Додаючи до води алебастр і енергійно перемішуючи, зробіть густий розчин. Масу перекладіть в горщик і швидко вставте в неї заготовку (вже обклеєну палицю).

Коли алебастр застигне, приклейте до нього в 2 шари зернятка кави. Перший шар - смужкою вниз, другий - смужкою вгору.

Клей нанесіть на кінець заготовки, потім швидко, поки він не охолов, надіньте на неї крону. Пов'яжіть на стовбур, відразу під верхівкою, стрічку з органзи і сформуйте з неї бант. При бажанні крону можете прикрасити декоративними елементами, наприклад, квіткою, зірочкою анісу або сердечком.