Флораріум своїми руками

Флораріум своїми руками

Представляємо вам майстер-клас про те, як з дитиною зробити маленький шматочок природи в баночці. В інтернеті є багато інформації для прочитання і вивчення, але ми зупинилася на таких інгридієнтів, доступних всім і кожному:

Вам знадобиться:

  •     Дренаж;
  •     Активоване вугілля в таблетках (на нашу баночку пішло 4 паперові упаковки);
  •     Грунт (набрали там же, де ріс мох);
  •     Власне, сам мох.

Сам процес дуже простий - на дно чистої сухої ємності насипаємо камінчики для дренажу. Зверху насипаємо подрібнене вугілля для поглинання зайвої вологи і запобігання зростанню цвілі. Наступний шар - грунт. А потім сам мох - викладаємо його акуратно. Дуже красиво виходить, якщо мох розташовується горбиками.

Ліс

 "Пейзаж" прикрашаємо якимись фігурками тварин, рослин та ін. Ми зліпили з полімерної глини будиночок, розфарбували його і покрили лаком. Насадили на зубочистку і встромили між пагорбами моху.

Флора

Вийшов у нас свій затишний світ. Такий відокремлений будиночок в Швейцарських Альпах!

Кришку ми взяли від іншої банки, вона з фігурним отвором, через нього зручно поливати флораріум (найкраще зрошувати з пульверизатора). Ви можете зробити в кришці отвори, або взяти кришку від іншої банки, нехай навіть більшу за розміром - тоді не треба буде кожного разу відкручувати кришку, а просто підняв-побризкав-кришечку на банку, назад поклав.

У нас в процесі життєдіяльності флораріума виросло багато нових травинок, їх навіть довелося підстригати. А в інтернеті ми читали, що у кого-то навіть зросла маленька поганочка!

Такий флораріум прикрасить ваше підвіконня, а ще привчить вашу дитину до турботи про рослини - нехай вона поливає мох і спостерігає за зростанням моху і трави.