Декоративний млин для саду своїми руками

Декоративний млин для саду своїми руками

Млин - відмінна декорація для саду та будь-якої ділянки. Його легко зробити з простих матеріалів. Задоволення від споглядання такого декору садової ділянки незамінне!

Необхідні інструменти та матеріали Вибрати можна будь-який матеріал, але зручніше за все виготовляти млин з дерева. Хоча умільці пропонують варіанти з інших матеріалів:

  • Вологостійка фанера.
  • Пластика.
  • Металу.

Так як в планах у нас класичний дерев'яний млин, з матеріалів знадобиться дерев'яний брус, дошка, фанера, руберойд, поліетилен. Якщо планується досить масивна будова від 1 метра у висоту, потрібно цемент для облаштування легкого фундаменту. Також потрібні металовироби для кріплення, елементи декору, фарба і лак.
Що стосується інструментів, то, в принципі, можна обійтися ножівкою по дереву, молотком і цвяхами. Але якщо в господарстві є рубанок, дриль, шлифмашина - процес дуже спроститься.

Підготовка місця

Вибравши зручне місце, потрібно підготувати його. Суть процесу:

  1. Видалити зайву рослинність.
  2. Вирівняти майданчик.
  3. За необхідності залити фундамент невеликої товщини.

Для того щоб млин стояв міцно на землі, для нього слід створити підставу. В даному випадку вона буде з колод, без фундаменту.
Далі йде зведення каркаса. Він має вигляд трапеції, зменшується до даху в 1,5 рази. Так вдасться досягти пропорційності і правдоподібності конструкції. По верху також потрібно зробити каркас - це опора для даху.

Тепер важливе завдання - акуратно обшити каркас. При цьому потрібно зробити невелике декоративне віконце, двері. На цьому етапі створюється дах, лопаті. На першому етапі обшивки використовується фанера. Поверх неї - попередньо відшліфована дошка.
На даному етапі можна пофарбувати і покрити лаком основний корпус, так як коли будуть прикріплені лопаті, це робити незручно.

Дах млину

Він може бути як класичним двосхилим, так і відносно рівний з невеликим ухилом. Завдання створюваного елемента декоративне, тому до конструкції даху слід підійти з особливою ретельністю. Особливих функціональних завдань у нього немає, хіба що відведення води, тобто повинен бути скат. Все інше - на розсуд господаря.

Лопаті - основний елемент

Який же млин без лопаті? Створення її - процес відповідальний, так як від цього залежить загальний вигляд конструкції. Без неї це просто трапецієподібний будиночок на ділянці. У роботі можна використовувати:
Дерев'яні рейки і фанеру. Дана конструкція буде легкою і практичною. При цьому фанеру потрібно брати вологостійку.
Дерев'яні бруски і щільні полоні. Можливий, але не самий практичний варіант, так як під UV-променями полоні рвуться за 1 сезон.

Вага та розмір лопатей дуже важливі, вони не повинні чіпляти землю і бути важче самого "будиночка". Нормальна вага - 2-3 кілограми в загальному. Якщо млин побільше, то вони не повинні важити більше, ніж 10% ваги конструкції.

Декорування

Останній крок - декорування. Для цього використовуються фарби і додаткові елементи. На маленькому млину двері і вікна можуть бути накладними, оскільки вмістити їх в конструкцію складно. Так як вона буде перебувати на вулиці, важливо захистити деревину.
Для цього використовується:

  • Оліфа.
  • Просочення від цвілі, грибків і жучків.
  • Зверху - обов'язково покриття фарбою або лаком в декілька шарів.