Ляльки з фоамірана своїми руками

Ляльки з фоамірана своїми руками

Кількість ляльок на сучасному ринку іграшок постійно зростає. Зовсім недавно користувалася популярністю Барбі і пупси, а сьогодні дітям подобаються герої мультфільмів, а також ляльки, які вміють розмовляти, плакати, хочуть їсти і т.п. Завдяки різноманітності ляльки почали збирати не тільки діти, але і дорослі, створюючи цілі колекції. Ляльки, зроблені своїми руками, сьогодні теж користуються попитом, адже вони не відносяться до серійного виробництва і можуть бути по-справжньому ексклюзивними.

У цій статті ми розповімо, як зробити ляльку з фоамірана. По виду цей матеріал нагадує кольорову пористу гуму і поставляється в основному з Китаю, Туреччини та Ірану. Товщина фома варіює від 0,5 до 5 мм, при цьому поверхня буває однотонна і гладка, а також рельєфна з різними візерунками та малюнками. Тонкий фоаміран використовується для виготовлення квітів, а з більш товстих листків можна робити ляльки.

Увага: при створенні ляльки з фоамірана діти повинні знаходитися під постійним наглядом дорослих!

Матеріали для виготовлення ляльок з фоамірана:

 • фоаміран різного кольору;
 • ножиці;
 • фетр;
 • праска;
 • клей;
 • клейовий пістолет;
 • фарби;
 • пудра;
 • дерев'яна паличка;
 • дріт;
 • заготовки з пінопласту;
 • маркер.

Майстер-клас як зробити ляльку з фоамірана

1. Всі деталі ляльки виконуються окремо. Візьміть для голови кульку з пінопласту і фом бежевого кольору. Нагрійте фоаміран праскою і щільно обтягніть кульку. Зайві шматочки матеріалу і шви зберіть в одному місці, щоб їх можна було закрити волоссям.

2. Виріжте коло з фома чорного або іншого кольору, щоб зробити волосся. Також нагрійте і закріпіть на голові. Щоб окремі частини не відставали, проклейте їх гарячим клеєм.

3. Тепер потрібно вирізати довгу смужку з того ж кольору фома, що в п.2. Зробіть надрізи, нагрійте матеріал праскою і накрутіть на дерев'яну паличку.

4. Одержаний локон приклейте збоку на голові, розділіть на дві частини і одну з них через лоб перекиньте на іншу сторону. Проклейте клеєм частину волосся, щоб вони трималися в області чубчика.

5. Трохи підстрижіть волосся, щоб воно стало однієї довжини. З фома іншого кольору виріжте бантики або квіточки, і прикрасьте голову ляльки.

6. Маркером і рум'янами намалюйте обличчя ляльці.

7. Розпочніть виготовлення корпусу ляльки. Для цього ви можете використовувати заготовку з пінопласту або обмотати фоаміраном відповідний ковпачок від клею або дезодоранту. Руки можна вирізати за шаблоном з товстого фоамірана, щоб вони не згиналися.

8. З фетру або іншої тканини пошийте плаття або інший наряд для ляльки. Спочатку знайдіть відповідний шаблон для одягу, а потім перенесіть його на матеріал і зшийте.

9. Щоб зробити ноги, візьміть дріт і фом тілесного кольору. Виріжте квадрат, нагрійте його праскою і обмотайте дріт.

10. Оригінально виглядають ляльки з великими черевиками. Зробити їх досить просто. Потрібно взяти дві кульки з пінопласту діаметром 3 і 5 см і зрізати з одного боку 1/5 частину, а з іншого 1/3 у кожної кульки. Після цього злийте пінопласт, щоб вийшов черевик з плоскою підошвою.

11. Виріжте прямокутник для черевика, нагрійте матеріал і обтягніть заготовку з пінопласту. Щоб гумова замша щільно прилягала до черевика, добре проклейте її. Підошву можна зробити з фома іншого кольору. Просто обведіть черевик, виріжте заготовку і приклейте.

Ляльку з фоамірана зробити абсолютно просто, при цьому вона буде по-справжньому ексклюзивною.

Креативна лялька з фоамірана - хороший подарунок для дитини або навіть дорослої людини, адже ви можете зробити нареченого і наречену або ляльку-лікаря, інженера, льотчика.