Ширма з труб своїми руками

Ширма з труб своїми руками

Ширма - дуже простий і доступний спосіб зонувати простір. Крім функції поділу приміщення, ширми певних конструкцій можуть служити дзеркалом, системою зберігання речей, виставковою площею для картин і фотографій, а також можуть стати візуальним центром приміщення. Сьогодні ми пропонуємо подивитися, як зробити ширму з труб своїми руками.

Щоб вийшла така ширма з труб своїми руками, вам необхідні:

  •     шість метрів або більше труб ПВХ, бажано різного діаметру (3-4 види);
  •     пила по металу;
  •     клей, що підходить для склеювання поверхонь ПВХ.

Етапи роботи

Якщо у Вас буде можливість нарізати труби на верстаті в будівельному супермаркеті при покупці - обов'язково скористайтеся нею. Продумайте заздалегідь ширину вашої ширми, але мінімум 5 см. В іншому випадку, труби доведеться пиляти самостійно. Для цього відміряйте і відзначте на трубі кожні 5 см (або більше). Зафіксуйте трубу в лещатах і пилкою по металу наріжте шматки. Коли ви нарізали всі шматочки, потрібно зробити їх краї рівними і гладкими. Для цієї мети відмінно підійде праска. Нагрійте її до максимальної температури і через пекарський папір пропрасуйте зрізи труб. Після кожного підходу відклеюйте папір від зрізів, інакше потім це буде складно зробити.

Приступайте до склеювання отриманих кілець. Спершу розкладіть труби на підлозі так, як Ви хочете бачити готову ширму. Якщо ви використовуєте кільця різного діаметру, викладіть композицію крупними кільцями, а простір між ними заповніть дрібними. Візерунок ширми може бути симетричним або ж кільця можна розташовувати в довільному порядку. При цьому продумайте краї ширми. Якщо передбачається, що ширма з труб буде прилягати до стіни - робіть край рівним. У зворотному випадку край може мати вигнуту форму.

Після того, як Ви визначилися з дизайном ширми, починайте склеювати кільця між собою. Для цього акуратно промажте клеєм або рідкими цвяхами місця зіткнення кілець. Не перестарайтеся, надлишок тут же видаляйте ганчіркою. Після висихання клею ширму можна пофарбувати в будь-який колір спрей-фарбою. Якщо ж ви хочете, щоб кільця були різнокольоровими - пофарбуйте їх перед склеюванням. Готова ширма з труб може кріпитися до стіни або ж бути абсолютно мобільною, на підставці з коліщатками. У кільцях можна зберігати пляшки, згорнуті журнали і газети, речі.