Як зробити пасхальне яйце з бісеру

Як зробити пасхальне яйце з бісеру

Напередодні такого великого православного свята, як Великдень, особливо актуальним стає плетіння з бісеру пасхальниць яєць. Вони можуть стати відмінною прикрасою святкового столу або подарунком комусь із близьких. Крашанки з бісеру можуть бути створені по-різному, а для виготовлення яєць можна проявити всю свою фантазію. Сьогодні ми розповімо вам, як зробити таку красу!

Що для цього потрібно?

  1. Ви можете використовувати будь-яку форму для яйця: дерев'яну заготовку, пластмасове яйце і т.д. Головне, щоб форма була досить міцною і не надто важкою.
  2. Нитку теж можна використовувати будь-яку: мононитка, спеціальна нитка для бісеру, звичайна вощена нитка.
  3. Бісер ми теж використовуємо той, який є в наявності, причому, він може бути різного розміру і фактури. Можна використовувати і великі намистини.

З чого почати?

Для роботи підбираємо бісер декількох відтінків, для початківців можна взяти два-три кольори, які добре поєднуються один з одним на ваш смак. У нас сьогодні "рожевий" настрій. За основу візьмемо мозаїчне плетіння зі збільшенням і зменшенням бісеринок, використовуючи шестипроменеву схему малюнка. На заготівлі можна олівцем зробити невеликі позначки, якщо Ви плануєте створювати більш складний малюнок, хоча це і не обов'язково.

Починаємо роботу зі звичайної квіточки з бісеру: одна бісеринка всередині, шість навколо.

Другий ряд проходимо між намистинками, можна вже відразу взяти бісер іншого кольору, щоб було наочніше.

У третьому ряду нам вже відразу потрібно збільшити кількість бісеринок, тому що потрібне розширення виробу, тому беремо відразу по дві бісеринки і проходимо між бісеринками другого ряду.

Протягом всієї роботи необхідно стежити, щоб кожен ряд був завершений. Тобто, голка повинна повернутися в ту бісеринку, з якої вийшла на початку ряду і пройти крізь першу (або дві-три) тільки що завершених. Четвертий ряд знову проходимо по одній бісеринці.

У п'ятому ряді ми продовжуємо розширення виробу, тому беремо по три бісеринки.

У нас вже починає формуватися малюнок, причому навіть в цій невеликій деталі виробу вже може бути кілька варіантів розташування бісеринок. У шостому ряду знову беремо по дві бісеринки, щоб розширення було рівномірним: беремо дві, проходимо крізь три попередніх ряди. Ось як це виглядає:

Тепер - дуже важливий момент! Тут ми пропонуємо не поспішати, а використовуючи клей для бісеру або стразів, наклеїти той, що вийшов у нас "п'ятачок" на підставу яйця. Необхідно стежити, щоб він розташувався строго по центру підстави. У дерев'яних заготовках в нижній частині яйця зазвичай є невеликий спіл, щоб яйце можна було поставити. Думаємо, ви оціните, наскільки потім буде зручніше працювати, тому що ваша робота буде надійно зафіксована.

Хвилин 40 потрібно почекати, щоб клей добре схопився. А поки можемо робити друге яйце, без використання клею.

У сьомому ряду ми продовжуємо розширення, не збільшуючи кількість бісеринок. Пройшовши голкою через дві бісеринки шостого ряду, ми беремо одну бісеринку і проходимо через середню з трьох п'ятого ряду. Виріб плавно розширюється. Показуємо початок і завершення ряду:

Надалі нам потрібно буде просто орієнтуватися по формі заготовки, використовуючи прийом розширення по шести осях нашого малюнка. У восьмому ряду ми беремо по черзі по дві і три бісеринки, але можуть бути і інші варіанти. Дивіться по розмірах вашого бісеру і простору між бісеринками завершеного ряду в виробі.

У дев'ятому ряду використовуємо по одній бісеринці.

У десятому ряду для вашої заготовки вже потрібно, щоб виріб почав огинати форму. Тому продовжуємо знову використовувати по дві бісеринки, як і в восьмому ряду, і розбиваємо трійку бісеринок, проходячи через середню по одній.

11 ряд. У нас вже формується малюнок, схожий на квітку, ми можемо варіювати розмір "пелюсток", їх форму, використовуючи різні прийоми. В цьому варіанті пелюстки будуть більш довгасті, тому ми продовжуємо малюнок, тільки замість однієї темно-рожевої бісеринки беремо дві. Тут уже завершення ряду.

12 ряд. Починаємо фантазувати, і напевно, пора поступово переходити до завершення пелюсток. Тут виходить, що беремо два рази по одній, потім три, потім знову два рази по одній і так весь ряд. Це в цьому варіанті, у вас може бути по-іншому. Ось початок і завершення ряду.

У 13 ряді продовжуємо формування пелюсток. Ще не додаємо, тому що потрібно огинати форму заготовки.

14 і 15 ряд. Продовжуємо малюнок. Розширення вже не таке активне, але все одно триває. У 14 ряду кількість бісеринок не збільшується, але ми "розбиваємо" трійку 12 ряду. У 15-му ряді замість однієї бісеринки 13 ряду беремо по дві білих.

До 17 ряду у нас вже сформувалася квітка.

Головне, стежити за вигином нашої заготовки і за тим, щоб бісер плавно огинав цю форму.

Далі ми продовжуємо розширення вже в міру необхідності. Не будемо детально описувати кожен ряд, а стежимо за розвитком малюнка. Якщо бачите, що ряд став більш рідким (видно нитку між намистинками), значить по наших шести осях поступово додаєте бісеринки.

Видно, що вже формується форма яйця і основний мотив нашого малюнка:

Непомітно ми майже наблизилися до найширшого місця яйця. На цьому етапі розширення виробляємо дуже обережно, стежимо, щоб бісер не надто тісно або не дуже вільно розташовувався за формою. Приблизно на цьому рівні можна почати формування "поля" для розташування букв "Х" та "В", якщо ви плануєте їх використовувати в малюнку. Шестипроменева схема дозволяє розбити простір яйця на два або три сегменти, в яких і будуть розташовуватися літери. Ми зробили три сегменти з буквами, тому по черзі почали розширення і звуження малюнка по трьох осях.

Заздалегідь намітьте олівцем розташування букв і тепер видно, що можна починати їх зображати.

Схему для букв показуємо нижче:

Крім того, це поле, яке у нас утворюється в своєрідних "картушах" (їх може бути два або три), можна використовувати для будь-якого малюнка. Головне, стежте, щоб схема, яку ви використовуєте, вписалася в цей простір.

На кордонах трьох сегментів формуємо нехитрий мотив, щоб він не відволікав увагу від букв, але цю частину малюнка можна і ускладнити.

Поступово формуються літери.

На цьому етапі ми пройшли найширше місце яйця. Поки звуження ще не потрібно, але бісерне полотно вже щільно охоплює заготовку. Стежимо уважно, щоб не упустити момент, коли кількості бісеринок в ряду стане занадто тісно. Тоді починаємо поступове звуження, пропускаючи по одній бісеринці по тим же шести осях. У наступних рядах на цьому місці беремо дві, потім одну, і полотно поступово звужується.

Важливо простежити наші шість осей розширення і звуження, і почати формувати шість пелюсток, які будуть відображенням нижню частину яйця. Це в нашому варіанті, ви можете придумати свій малюнок. Головне, не втратьте осі, щоб малюнок не спотворився.

Ближче до гострого кінця яйця вигин форми заготовки стає все більш помітним, тому і звуження полотна буде більш інтенсивним.

Зрештою ми виходимо на завершальний етап, де залишається майже горизонтальна поверхня, тому зменшення кількості бісеринок найактивніша.

І завершуємо плетіння, як і почали, однією бісеринкою, яку вплітаємо в самому кінці, кілька разів проходимо по колу наші шість крайніх бісеринок і закріплюємо нитку, пройшовши кілька рядів у зворотному напрямку.

Наше яйце готове! Другого такого точно немає!

Маємо велику надію, що цей майстер-клас виявився для вас корисним!

З наступаючим святом Великодня!