Уроки випалювання: дерев'яна картина з ящіркою

Уроки випалювання: дерев'яна картина з ящіркою

Випалювання - процес приємний і зрозумілий, знайомий з дитинства. Тому пропонуємо зануритися в нього на годинку-другу, щоб отримати задоволення від власноруч виконаної роботи з ароматом димку.

Для роботи знадобиться:

  1.     випалювач паяльного типу (хоча підійде будь-який, якщо ви з ним на "ти");
  2.     олівець;
  3.     фанера березова;
  4.     рама та інше - за бажанням.

Етапи роботи картини:

1. Насамперед наносимо малюнок. Можна скористатися роздрукованим малюнком і перевести його через копірку. До речі, для малюнків під випалювання відмінно підходять розмальовки. При перемальовуванні картинки або малюнку намагаємося не сильно натискати на олівець і не робити багато зайвих ліній - потім складно буде видалити. Намічаємо малюнок злегка, просто щоб не збитися в процесі.

2. Ускладнювати собі завдання на порожньому місці ми не любимо. Тому для випалювання вибираємо одну-єдину, саму універсальну насадку. На вигляд вона нагадує стержень фломастера. Обводимо всф контури. На кінчиках пальців ящірки робимо потовщення.

3. Шкірку імітуємо окремими подовженими точками, прикладаючи "перо" під нахилом.

4. Проміжки між лускою, а також лапки і голову пропалюємо дрібними крапками і тонуємо легкими штрихами. Чим слабший дотик, тим блідніше пропалюється, тим менш помітна фактура.

5. Щоб не було занадто порожньо, ми додаємо фантазійний фон. Можна додати і орнаментів, і квітів, і чого завгодно, на що вистачить фантазії. Головне, щоб фон не перекрикував основний елемент картини!

Ну ось, власне, і всі премудрості. А далі найприємніше - вибираємо обрамлення і місце для готової картини.

І Ваша картина готова!