Венеціанські маски своїми руками

Венеціанські маски своїми руками

Барвисті, святкові венеціанські маски давно підкорили весь світ. Порадувати дітей або себе, виготовивши маску, може кожен. Інструкція нижче розповість вам трохи про маску, про те, як її виготовити, а супроводжуючі фотографії надихнуть на творчість.

Маски приблизно можна поділити на два види. Маски першого виду прийшли до нас з вуличного венеціанського театру комедії Дель Арте (commedia dell'arte) - комедія масок - вуличний театр італійського Відродження, що виникла до середини 16 ст. Масками театру є Пульчинела, Коломбіна, П'єро, Арлекін, Пьедроліно, Бригелла, Дзанни.
До другого виду масок відносяться - Баута, Венеціанська дама, Джокер, Кот, Доктор Чума і Вольт. Вони з'явилися в результаті багатовікового розвитку венеціанського карнавалу, на який великий вплив зробили стародавні сміхові обряди.
Традиційно маски виготовлялися зі шкіри та пап'є-маше, а в даний час матеріалом для основи також служить пластик (пластикові основи можна купити в магазині). На загрунтовану пластикову основу добре лягають акрилові, гуашеві, олійні та акварельні фарби.

Виготовлення основи з пап'є-маше

Необхідні матеріали: клей ПВА, матеріал для моделі, папір звичайний (найкраще газета), більш щільний папір, щоб надати виробу велику жорсткість і міцність (журнальний, газетний, папір-крафт (іноді є на пошті) або розмочений у воді напівкартон), шматок бавовняної тканини або бинт, ножиці, вазелін, пензлики.

Виготовлення маски починається з виготовлення моделі, яка буде в подальшому обклеювати пап'є-маше. Як найпростіша модель для обклеювання підійде хокейна маска. Більш складний варіант - маска з глини, що застигає на повітрі.

Зліпок особи робиться наступним чином: особа густо змащується вазеліном, на нього накладається глина одним млинцем, не ламаючи. Проріжте дірочки для очей і рота. Приблизно через півгодини маска застигне.

Акуратно її зніміть, всередину покладіть валик з тканини, щоб маска не "склалася" всередину інакше буде жати, і залиште до ранку.

Приступаючи до роботи, модель необхідно покрити шаром вазеліну. Потім модель обклеюють папером у техніці пап'є-маше. Для цього газета рветься на дрібні шматочки. Щоб не заплутатися в шарах, краще, щоб папір був різних кольорів: газетні поля, наприклад, і газетний текст.

Порядок розташування шарів:

1. Перший шар пап'є-маше виконується зі звичайного паперу.

2. Після покриття всієї маски папером, можна зробити наступний шар на клею. Щоб маска не вийшла пухкою, а навпаки, вийшла рівною, твердою і вологонепроникною, дуже важливо добре вдавлювати кожен шматочок, забираючи пухирці повітря.

3. Третій шар - більш щільний папір. Її слід накладати дуже обережно, а клей накладати товщим шаром.

4. Звичайний папір.

5. Бавовняна тканина дрібно ріжеться і вимочується в розведеному клеї. Будьте обережні, цей шар загрожує появою складок. Щоб цього уникнути, потрібно будь-яким твердим предметом весь час продавлювати всі потрібні "особливості рельєфу", щоб вони не загубилися під шарами матеріалу, і прибирати непотрібні. "Кишені" (шматочки, які нікуди приклеїти або які утворюють ці самі складки), що виходять при наклеюванні шматків тканини на опуклості необхідно зрізати ножицями.

6. Звичайний папір.

7. Знову щільний папір.

8. Фінішний шар - щільний білий розмочений папір чи дрібні шматочки білої тканини. Коли клей схопиться, вологою серветкою або просто рукою протріть місця з'єднання шматочків паперу або тканини, щоб згладити шорсткості.

На завершення обклеєну модель сушать. Маска сушиться при кімнатній температурі, не знімаючи з моделі, щоб уникнути деформацій маски три-чотири дні.

На готову маску вручну наносять малюнок, декорують з використанням сусального золота, мережива, пір'я, бісеру, квітів, паєток і страз. Все залежить тільки від фантазії творця.

Готові роботи можна продавати знайомим, здавати на реалізацію в магазини, що торгують сувенірами, продавати через інтернет-магазини, пропонувати на власному сайті або блозі. Особливим попитом можуть користуватися дитячі карнавальні маски.