Декоративні пляшки на кухню: 3 способи створення

Декоративні пляшки на кухню: 3 способи створення

Декоративні пляшки на кухню часто викликають інтерес у тих господинь, які хочуть зробити одне з найулюбленіших і часто відвідуваних ними місць в будинку красивим і оригінальним. І правда, засипані незвичайним чином крупи в скляних банках часом виглядають дуже оригінально, через що завжди притягують до себе погляди тих, хто приходить в будинок.

Щоб зробити таку красу самостійно багато праці не буде потрібно. Та й матеріали тут використовуються тільки ті, що, як то кажуть, завжди під рукою.

Як зробити декоративну пляшку своїми руками

Спосіб 1

Найпростіше і елементарне, що можна використовувати для заповнення скляної банки - це звичайна сіль. Як правило, її розфарбовують в різні кольори, де в якості барвника можуть виступати гуашеві фарби, звичайні харчові барвники або щось подібне.

Для того щоб така прикраса довше радувала око, підготовлену банку необхідно ретельно вимити і простерилізувати у киплячій воді (досить буде прокип'ятити її протягом 2-3 хвилин). Потім просушити і почати засипати розфарбовану сіль. Останню краще забарвити за ніч (а ще краще за добу) до цього, щоб вона встигла гарненько висохнути, повністю позбавившись від вологи. Бажаючи домогтися такого ефекту сіль краще сушити на плоскому блюді, або в якій-небудь ємності, час від часу перемішуючи її.

Під кінець банку щільно закривають кришкою і заливають її воском, щоб ніхто не зміг її відкрити при бажанні.

Спосіб 2

Тепер в якості основних складових цікавого декоративного елемента ми пропонуємо використовувати крупи. Це може бути буквально що завгодно, починаючи від манки, рису, пшона і закінчуючи горохом, вівсом і квасолею. До речі рис, який має здатність вбирати в себе вологу, тут буде дуже до речі.

Принцип дій у даному випадку точно такий же, як в попередньому. Єдине що крупи не потрібно фарбувати, адже вони і без того відрізняються один від одного.

Спосіб 3

Ну і під кінець ми підійшли до найцікавішого, а саме - до заповнення банок фруктами і овочами. На перший погляд такі композиції можуть нагадувати закрутки, але насправді вони неїстівні, тому мріяти про подальшу "утилізацію" рукотворного предмета декору не варто.

Отже, щоб зробити щось подібне потрібно підготувати банку так, як описано в способі 1, потім вибрати найкрасивіші овочі або фрукти (ті, які мають гарний колір) і скласти їх будь-яким вподобаним способом. Однак тут треба пам'ятати, що: в овочах найкраще використовувати гіркий перець, моркву, горох або редис, а з числа фруктів - цитрусові.

Укласти рівними або вигнутими шарами дрібні продукти допоможуть тонкі дерев'яні палички або спиці. Завершивши "композицію" слід залити її нерозведеним розчином оцту або 70 відсотковим спиртом, або формаліном (останній вимагає роботи в рукавичках і респіраторі, оскільки є дуже отруйним).