Як зробити ставок своїми руками

Як зробити ставок своїми руками

Ця стаття спеціально для дизайнерів-самоучок, у яких є дачна ділянка, сад чи город, але немає поруч симпатичноъ водойми. Сьогодні ми розповімо як швидко і просто можна змайструвати ставок на дачі своїми руками.

Етапи роботи:

Для початку потрібно подумати, де ви його встановите. Якщо у вас є діти, не варто ставити ставок поряд з їх містечком для ігор, щоб жоден пустун не постраждав. Також не радять виривати яму для ставка поруч з септиком.
Земля по краях має бути рівною (щоб вода не витікала) - це можна перевірити будівельним рівнем. І, безсумнівно, головне щоб ваш новий ставок гармонійно вписувався в загальний дизайн вашої дачі.

Отже, місце вибрано, узгоджено з домочадцями і відмічено на землі.

Глибина, форма ставка - залежить від вашого бажання. У нашому майстер класі показано як зробити різнорівневий великий ставок, але якщо ваша ділянка (або хтось чи щось ще) не дозволить вам цього, не турбуйтеся. Маленький ставок також буде прикрашати вашу дачу.

Після того, як ви зробили потрібну ямку, потрібно накрити її матеріалом, що не пропускає воду (наприклад, є спеціальний геотекстиль). Матеріал повинен бути більший за кордони вашого виритого ставка, щоб була можливість прикріпити його камінчиками, садовими скульптурами, клумбами, фонтанчиком або чим-небудь іншим на ваш вибір.

Коли місце під водойму підготовлено, нам залишається залити води, запустити риб, посадити водяні лілії і прикрасити його по краях.

Пропонуємо подивитися які гарні ставки на дачі зробили креативні садівники своїми руками: