Альпійська гірка - чудовий елемент ландшафтного дизайну в тому випадку, коли при її створенні враховувалися певні правила. В іншому випадку, є ризик отримати просто нагромадження каменів, яке не приносить ніякої естетичної радості власнику. Пропонуємо дізнатися, як зробити альпійську гірку своїми руками. Покрокові інструкції з фото допоможуть вам оформити ділянку найкращим чином.
Як зробити альпінарій своїми руками

В першу чергу визначте місце для майбутньої альпійської гірки. Ідеально підійде височина або нерівність, все залежить від вашої дизайнерської ідеї. Через рік після влаштування, альпійська гірка обросте травами і культурами, якими буде засіяна. Якщо використовувати схеми і правильно розрахувати розташування рослин, то альпінарій буде радувати око весь рік.
Просто купу каміння зі зростаючими з них квітами складно назвати альпінарієм, тому доведеться потрудитися, продумавши все до дрібниць. Найголовніший плюс альпійської гірки - її можна зробити на будь-якому грунті з мінімальним внесенням добрив, оскільки вносити їх необхідно точково.
Місце має відповідати деяким умовам:
- Ізольованість від будівель.
- Пропорційність щодо ділянки.
- Чимала відстань від інших клумб.
- Гарне освітлення і водопостачання.
- Максимальне наближення до реалістичного пейзажу гір.

Альпійська гірка не повинна бути стороннім об'єктом в уже існуючому дизайні, вона повинна максимально близько вписатися в оточення. При цьому не потрібно для її оформлення виділяти велику ділянку.
Покрокова інструкція по створенню альпінарію
Вам знадобляться:
- камені,
- пісок,
- земля,
- дерен або торф,
- перегній і самі рослини, які будуть розміщені на гірці.
Після того, як місце для майбутнього альпінарію вибрано, необхідно розчистити площу від сміття, зняти верхній шар грунту, а також очистити ділянку від бур'янів.
Наступним кроком буде пристрій гравійної подушки. У зроблене поглиблення засипається гравій або щебінь шаром в 10-12 сантиметрів. Це врятує рослини від зайвої вологи і не дозволить ґрунтовим водам застоятися, що може привести до заболочування квітника. Потім потрібно насипати пятисантиметровий шар піску.
Наступний крок - змішування грунту. Що саме змішувати залежить від того, які рослини будуть розміщені на гірці. Поверхню гірки засипають сумішшю, підганяючи, де це необхідно, дизайн майбутньої гірки під рельєф гір. На засипаний пагорб можна почати укладати камені. Під камені необхідно підсипати пісок, щоб уникнути того, що камінь "попливе" від води.
При укладанні каменів потрібно намагатися уникати симетричності, адже в природі рідко можна побачити геометрично правильні "споруди". Краще буде дотримуватися деякої хаотичності. Камінню з великою вагою необхідно відлежатися кілька тижнів, щоб "сісти" в грунті.
При виборі рослин для альпійської гірки необхідно дотримуватися кількох правил:
- Культури, у яких є сильна коренева система, повинні бути розташовані на схилах. Це запобіжить розмиттю гірки талими водами.
- Необхідно садити квіти так, щоб вони не заважали одна одній. Дерева або кущі, які будуть розміщуватися на гірці повинні бути висаджені в першу чергу і займати найбільші ділянки альпінарію.

Створення альпійської гірки своїми руками навіть по покроковій інструкції з фото - заняття копітке, що займає не один місяць. Однак це того варте! Ви зможете своїми руками істотно вплинути на ландшафтний дизайн і прикрасити ділянку з мінімальними витратами.
Рослини, які рекомендують використовувати просунуті дизайнери, створюючи свою альпійську гірку:
- ялівець;
- карликові ялини;
- кизильник і кипарисовик;
- іберис;
- короткостебельна гвоздика і ін.
Дивіться відео: