Як виростити мандарин з кісточки

Як виростити мандарин з кісточки

Всі, хто бачив у знайомих домашні мандарини, мріють, щоб і у них вдома було цитрусове дерево з ароматними квітками. Багатьох зупиняє боязнь, що не вистачить сил і знань правильно доглядати за таким екзотичним вихованцем.
Дійсно деякі цитрусові кімнатні рослини вимагають специфічних умов зростання, але не мандарин, догляд за ним досить простий: він невибагливий і витривалий, щоб жити на звичайних підвіконнях українських квартир. Виростити мандарин з саджанця, придбаного в квітковому магазині, може кожен, так як це вже прищеплене плодоносне деревце.
Якщо ви не можете дозволити з домашнього бюджету виділити гроші на покупку рослини, то можна виростити мандарин в домашніх умовах самостійно. Для цього вам треба мати лише кілька кісточок, вийнятих зі звичайних плодів.

Пройде кілька років, і ви будете сповнені гордості від стрункого деревця з дуже красивими блискучими листками. Цитрусовий аромат буде поширюватися на всю квартиру, що додасть вашому житлу додаткового затишку і комфорту.

Мандаринове дерево - з сімейства рутових кулястої форми, листочки - вічнозелені, змінюються раз на чотири роки, квітки - білі, добре пахнуть.

Як виростити мандарин зі звичайної кісточки

Звільніть місце для них на південній стороні, якщо у вас є отруйні рослини, то вони не кращі сусіди для кімнатних цитрусових, переставте їх на інше підвіконня.

Замочування насіння

Всі, хто стикався з вирощуванням розсади з насіння, знає, що вони повинні набрякнути. Беремо кілька мандаринових кісточок і замочуємо їх в марлі на кілька днів. Води не повинно бути занадто багато, хай тканина буде злегка волога, а ви в міру необхідності будете просто додавати воду.

Якщо у ваших планах мати лише один домашній мандарин, все одно нехай буде 10-15 насінин: не усі проростуть, деякі загинуть від хвороб, а хтось помре "смертю хоробрих", коли ви будете намагатися самостійно вперше прищеплювати рослину.

Посадка в грунт

Проросші насіння пересідають в горщик або звичайний ящик для розсади. Деякі не чекають, поки кісточки набухнуть, а відразу висаджують їх в грунт. Росток з'являється дещо пізніше, але виглядає він анітрохи не гірше того, що виріс з замоченого насіння.

Який потрібно грунт, щоб отримати мандарин в домашніх умовах? Не можна використовувати торф: часто закисає, швидковисихаючий, не має особливих поживних властивостей. Він є практично у всіх сумішах, що продаються в магазинах, тому грунт купуйте саме для цитрусових.

Коли з'являться перші листочки? Цитрусові в будинку починають активно рости через три тижні з часу посадки.