Сердечка з газетних трубочок своїми руками

Сердечка з газетних трубочок своїми руками

День Святого Валентина все ближче і ми продовжуємо ділитися ідеями з декору до Дня всіх закоханих і, звичайно, подарунками. Сьогоднішні сердечка можуть стати і декором для кімнати і милим презентом для друзів і близьких. Робляться вони зовсім не складно, проте виглядають оригінально.

Сердечка, плетені з паперових трубочок

Сердечко будемо робити в техніці плетіння з газетних трубочок. Взагалі, плетіння з газетних трубочок - дуже популярний вид рукоділля, тому що не вимагає великих матеріальних витрат, до того ж освоїти його зможуть навіть діти.

Для виготовлення сердечка приготуйте:

  •     газетні сторінки;
  •     спицю для накручування трубочок (підійде в'язальна);
  •     клей "Момент-гель";
  •     фарби (гуаш, акварель, олійні або акрилові);
  •     канцелярські затискачі;
  •     проволку (для каркаса);
  •     декоративні елементи для прикраси сердечка (штучні квіти, стрічки і т. п.).

Як скрутити газетну трубочку

Щоб скрутити трубочку, газетний лист потрібно зігнути навпіл уздовж довгої сторони і розрізати канцелярським ножем по лінії згину. Потім ще раз зігнути кожну смугу вздовж довгої сторони і розрізати. В результаті з 1 газетного листа вийде 4 смуги (з розвороту, відповідно, 8).

Далі беремо вязальную спицю (№2 цілком підійде), прикладаємо на кут смуги під кутом 20-30 градусів і починаємо скручувати трубочку, акуратно обертаючи спицю і притримуючи край.

Закрутивши половину газетної смуги, прибираємо спицю і докручуємо смугу до кінця. Край обов'язково приклеюємо клеєм ПВА або Моментом.

Якщо в процесі скручування трубочка вийде нерівномірною по всій довжині (десь товща, десь тонша), не переживайте, так навіть краще! Вам буде зручніше нарощувати довжину, вставляючи вузький кінець однієї газетної трубочки в широкий кінець іншої.

При нарощуванні довжини клеєм користуватися не обов'язково. Він розм'якшить місце склеювання і трубочка може порватися або деформуватися, що негативно позначиться на зовнішньому вигляді готового виробу.

Для створення серця досить зробити 20-25 трубочок-заготовок.

Як зробити каркас сердечка

Наступний етап підготовки подарунка своїми руками - це створення каркаса майбутнього сердечка. Робиться він досить просто: спочатку дріт згинається в формі латинської літери V, а потім зверху формуються 2 заокруглення.

Потім вам необхідно надіти газетні трубочки на дротяний каркас і склеїти місця стиків, щоб отримати чіткий контур серця. Для склеювання користуйтеся невеликою кількістю клею Момент.

Після того, як каркасна основа готова, можна приступати до обмотування сердечка рештою газетними трубочками. Щоб вам було зручніше в процесі обмотування, поступово нарощуйте довжину трубочок, вставляючи одну в іншу. У вас повинно скластися враження, що ви обмотує сердечко довгим шнурком або мотузкою. Не стягуйте трубочки дуже сильно, щоб не порвати газету!

Обмотавши по спіралі каркас сердечка, продовжуйте обмотувати його в довільному порядку. Можна обмотувати симетрично, але це не обов'язково. Домігшись потрібного обсягу, склейте місця стиків трубочок і каркаса, там де вони безпосередньо прилягають один до одного, невеликою кількістю клею.

Для надійності в деяких місцях можна скріпити стики канцелярськими зажимами, і залишити сердечко сохнути на всю ніч. Якщо не хочете так довго чекати, висушіть трубочки на сонечку або в духовці при відкритих дверцятах.

Освоївши техніку плетіння з газетних трубочок на простих виробах, в майбутньому ви зможете зробити ще дуже багато красивих речей зі звичайних газет!

Фарбуємо сердечко!

Сердечко просохнуло і тепер його можна фарбувати! Для цього підійдуть будь-які фарби (акварельні, акрилові, фарби з балончика або гуаш) і навіть натуральні барвники, такі як зеленка, йод або харчові барвники.

Фарбувати можна як губкою для миття посуду, так і пензликом.

Пофарбовані вироби з газетних трубочок можна покрити декількома шарами прозорого лаку. Лакове покриття дозволить довше зберегти виріб в первісному вигляді, навіть якщо на нього раптом потрапить вода.

Прикрашаємо сердечка

Заключний етап найцікавіший: будемо прикрашати сердечко! Дайте волю своїй уяві!
Можете додати перлинні нитки, живі або паперові квіточки, хутро, аплікації з фетру - для декору подарунка підійде все.