Шикарну дизайнерську скриньку в стилі рустік можна зробити власними руками. Настільки самобутня штучка відмінно вписується в інтер’єр. Майстерна робота і бездоганний зовнішній вигляд виробу дозволяють використовувати скриньку в якості самодостатнього подарунка ручної роботи.
Для реалізації ідеї знадобляться:
- джутовий шнур;
- пакувальний картон;
- трохи флористичної глини;
- акрилова фарба помаранчевого і чорного кольорів;
- зелені нитки для листя;
- ножиці;
- клейовий пістолет;
- шпатель;
- двосторонній скотч;
- прищіпки та канцелярські затискачі;
- гачок для в’язання.
Етапи роботи
Для початку відрізаємо необхідну кількість картону для основи. Робимо круглі заготовки під денце і кришку. І вирізаємо смугу довжина якої відповідає довжині кола шаблонів, а висота дорівнює висоті скриньки. За допомогою качалки розм’якшуємо картонну смугу, щоб легше було надати основі форму коробки для капелюшка, а потім склеюємо її. Нарізаємо джгут. Довжина мотузочок повинна не менше ніж на третину перевищувати висоту коробки.
Перевернувши основу догори дном, приклеюємо по колу джутову мотузку. А потім ділимо весь наклеєний джут на пучки, що складаються з 5 ниток.
Перевернувши коробку вниз дном починаємо плетіння. По черзі піднімаємо вгору пучки ниток, попутно розрівнюючи їх. Прокладаємо поперек робочу нитку з бабіни таким чином, щоб утворилася “шахматка”. Набравши висоту в 5 рядів, повертаємо робочу нитку і продовжуємо плетіння в зворотному напрямку.
Для зручності закріплюємо пучки канцелярськими затискачами або прищіпками. Дійшовши до верху загинаємо нитки з пучків всередину, обрізаємо зайве і приклеюємо.
Беремо смугу тонкого картону, що відповідає довжині кола, що є основою для кришки. Проклеюємо її двостороннім скотчем, а потім накладаємо зверху джутову нитку. Отримуємо вузький обідок для кришки. Переходимо до формування кришки. Кріплення ниток робиться тут за тим же принципом, але обмежується проклеюванням 1/5 частини кола. Саме з цього місця вводяться поперечні пучки з 5 ниток і переплітаються з поздовжніми за принципом “шахматки”. Коли кришка обплетена повністю, зайві кінці обрізаються. По колу приклеюється ободок.
Робота з денцем складається з 2 частин: в’язання гачком звичайної ланцюжка і приклеювання її знизу скриньки. Ланцюжок на відміну від простої нитки набагато об’ємніший. Це дозволить згладити нерівності.
Доповнюємо скриньку підкладкою і переходимо до формування декору.
Для виготовлення горобини беремо трохи флористичної глини змішуємо з помаранчевої акриловою фарбою. Формуємо ягоди і насаджує їх на шматочки дроту. Надавши дроту форму листочка приклеюємо на нього шматочок двостороннього скотчу, а потім виконуємо обмотку зеленими нитками. Зібравши китицю горобини кріпимо її до верху скриньки.
Ефектна, більше підходить на музейний експонат скринька готова. Залишилося лише знайти для неї гідне наповнення.