Дизайнерська скринька зі звичайного джуту своїми руками

Дизайнерська скринька зі звичайного джуту своїми руками

Шикарну дизайнерську скриньку в стилі рустік можна зробити власними руками. Настільки самобутня штучка відмінно вписується в інтер’єр. Майстерна робота і бездоганний зовнішній вигляд виробу дозволяють використовувати скриньку в якості самодостатнього подарунка ручної роботи.

Для реалізації ідеї знадобляться:

 •     джутовий шнур;
 •     пакувальний картон;
 •     трохи флористичної глини;
 •     акрилова фарба помаранчевого і чорного кольорів;
 •     зелені нитки для листя;
 •     ножиці;
 •     клейовий пістолет;
 •     шпатель;
 •     двосторонній скотч;
 •     прищіпки та канцелярські затискачі;
 •     гачок для в’язання.

Етапи роботи

Для початку відрізаємо необхідну кількість картону для основи. Робимо круглі заготовки під денце і кришку. І вирізаємо смугу довжина якої відповідає довжині кола шаблонів, а висота дорівнює висоті скриньки. За допомогою качалки розм’якшуємо картонну смугу, щоб легше було надати основі форму коробки для капелюшка, а потім склеюємо її. Нарізаємо джгут. Довжина мотузочок повинна не менше ніж на третину перевищувати висоту коробки.

Перевернувши основу догори дном, приклеюємо по колу джутову мотузку. А потім ділимо весь наклеєний джут на пучки, що складаються з 5 ниток.

Перевернувши коробку вниз дном починаємо плетіння. По черзі піднімаємо вгору пучки ниток, попутно розрівнюючи їх. Прокладаємо поперек робочу нитку з бабіни таким чином, щоб утворилася “шахматка”. Набравши висоту в 5 рядів, повертаємо робочу нитку і продовжуємо плетіння в зворотному напрямку.

Для зручності закріплюємо пучки канцелярськими затискачами або прищіпками. Дійшовши до верху загинаємо нитки з пучків всередину, обрізаємо зайве і приклеюємо.

Беремо смугу тонкого картону, що відповідає довжині кола, що є основою для кришки. Проклеюємо її двостороннім скотчем, а потім накладаємо зверху джутову нитку. Отримуємо вузький обідок для кришки. Переходимо до формування кришки. Кріплення ниток робиться тут за тим же принципом, але обмежується проклеюванням 1/5 частини кола. Саме з цього місця вводяться поперечні пучки з 5 ниток і переплітаються з поздовжніми за принципом “шахматки”. Коли кришка обплетена повністю, зайві кінці обрізаються. По колу приклеюється ободок.

Робота з денцем складається з 2 частин: в’язання гачком звичайної ланцюжка і приклеювання її знизу скриньки. Ланцюжок на відміну від простої нитки набагато об’ємніший. Це дозволить згладити нерівності.

Доповнюємо скриньку підкладкою і переходимо до формування декору.

Для виготовлення горобини беремо трохи флористичної глини змішуємо з помаранчевої акриловою фарбою. Формуємо ягоди і насаджує їх на шматочки дроту. Надавши дроту форму листочка приклеюємо на нього шматочок двостороннього скотчу, а потім виконуємо обмотку зеленими нитками. Зібравши китицю горобини кріпимо її до верху скриньки.

Ефектна, більше підходить на музейний експонат скринька готова. Залишилося лише знайти для неї гідне наповнення.