Абажур з мотузки для лампи своїми руками

Абажур з мотузки для лампи своїми руками

Цей абажур, мабуть, найскладніший у виготовленні із запропонованих у інтернеті, але він і вигляд має відповідний. Для його створення нам знадобляться:

    звичайна білизняна мотузка - хоч бавовняна, хоч синтетична;
    клей ПВА;
    голка з ниткою;
    будь-яка водорозчинна фарба (зручніше у вигляді спрею);
    надувний м'ячик з ПВХ;
    малярський скотч;
    дерев'яна рейка з бортиками (підійде кабель-канал відповідної ширини).

Етапи роботи:

Почнемо з формування заготовки-змійки. Розводимо клей ПВА водою в пропорції 2:1. Просочуємо ним мотузку і укладаємо її в паз рейки у вигляді змійки, стежачи за тим, щоб крок укладання петель був однаковим.

Після укладання змійки в місцях з'єднання петель прошиваємо ниткою, намагаючись, щоб стібки не були сильно помітні. При цьому сильно стягувати петлі не потрібно. Після того, як клей висохне, змійку можна витягнути з паза - заготівля для майбутнього абажура готова.

Надуваємо м'ячик і обклеюємо його малярським скотчем, щоб мотузка не ​​приклеїлася до пластику. На підготовлену "болванку" укладаємо змійку по кільцю, прихоплюючи витки один до одного маленькими стібками.

Тепер всю прокладену змійку рясно промазуємо тим же складом - клей ПВА з водою.

Після того, як клей добре просохне, здуваємо м'ячик і знімаємо з нього практично готовий абажур. Залишилося його пофарбувати в бажаний колір. Робимо це ретельно і з обох сторін.

Залишилося закріпити виріб на патроні за допомогою фланцевих гайок.

    Корисно. Дуже непогано буде виглядати такий абажур, якщо підвісити його "догори ногами", зробивши імпровізований підвіс з дроту, закріплений на патроні.