Мармурові і райдужні яйця. Зробити своїми руками

Мармурові і райдужні яйця. Зробити своїми руками

Бажання створити воістину святкову атмосферу до Великодня, а не просто дотримати умовності, цілком виправдане. Крім частування хочеться прикрасити будинок якось по-особливому. Один з найпростіших способів це зробити - пофарбувати яйця самостійно, вибравши один з оригінальних і при цьому легких у виконанні способів.

Секрет створення мармурових яєць

Оригінальні, ніби відточені з мармуру, крашанки пофарбовані за допомогою звичайного лушпиння цибулі з додаванням аптечної зеленки. Примітно і те, що зеленку при цьому способі фарбування завжди можна замінити харчовим барвником, при цьому забарвлення мармуру зміниться, а суть залишиться тією ж. Врахувати потрібно і те, що використання лушпиння від червоної і звичайної цибулі одночасно дасть більш насичений і яскравий малюнок.

Для початку подрібнюємо лушпиння цибулі і добре миємо сирі яйця. Готуємо кілька шматочків марлі або широкого бинта і ємність з водою.

Вмочивши яйце в воду, даємо їй стекти, а потім обвалюємо в лушпинні з усіх боків. Переносимо яйце на марлю і огорнувши його якомога щільніше, обв'язуємо надлишки марлі ниткою. В результаті кожне з яєць повинно виявитися в своєму марлевому мішечку.

Кладемо мішечки з яйцями в стару каструлю і заливаємо їх водою. Додаємо в воду столову ложку солі, щоб яйця не потріскалися при варінні.

Відправляємо в каструлю флакон зеленки і ставимо її на вогонь. Після закипання даємо проваритися хвилин 10.

Переставляємо сварені яйця на тарілку і даємо їм охолонути, не знімаючи марлю.

Далі вивільняємо кожне яйце з мішечка, обтираємо залишки лушпиння і викладаємо на тарілку. В кінці додаємо глянцю, протерши поверхню яєць змоченою в рослинному маслі серветкою.

Оригінальний райдужний мармур

Цей спосіб більш легкий у виконанні. Для його реалізації потрібно запастися різнокольоровими харчовими барвниками і паперовими серветками. Необхідністю тут стануть і рукавички.

Фарбуванню підлягають попередньо зварені і остиглі яйця. Підібравши відповідний посуд, розводимо фарбу. У кожну ємність додаємо не більше ніж по 1 столовій ложці води і по 1 чайній ложці оцту. Так колір буде насиченим і фарба добре закріпиться.

Як тільки фарба повністю розчиниться, можна приступати до роботи. Фарбуємо яйця по-окремо. Для кожного кольору використовуємо свою ватяну паличку. Як можна щільніше обернувши яйце серветкою, починаємо наносити фарбу.

Не страшно, якщо фарба заходить одна на іншу. Це всього лише призведе до утворення нових кольорів. Кожен новий мазок робимо на деякій відстані від попереднього, фарба сама розійдеться по серветці і заповнить прогалини.

Після того як поверхня повністю покрита фарбою, як можна щільніше притискаємо мокру серветку до яйцю.

Підготовлені яйця перекладаємо на тарілку і даємо постояти 15-20 хвилин.

Далі залишається лише позбутися серветок. Для отримання лакової поверхні протираємо яйця змоченою в рослинній олії серветкою.